Moti sot në Kosovë

Kosova
Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot vendi ynë do të jetë nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Sipas institutit, do të mbajë mot i ndryshueshëm , i përcjellë me vranësira të çrregullta të cilat do të shoqërohen me reshje shiu dhe bore.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -4 deri -1 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 3-5 gradë Celsius. Do të fryjë erë nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi deri 10m/s”, thuhet në njoftimin e institutit./Telegrafi/

Vjosa flet për sulmet e fyerjet që i janë bërë: E di kush qëndron prapa tyre

Opoja.net

Ministri i Shëndetësisë thotë se maska duhet të bartet edhe në veturë nëse nuk jeni vetëm

Opoja.net

Ky është personi që u vra sonte nga policia në Prizren (Foto)

Opoja.net

Kurti i bindur se partia e tij dhe Vjosa Osmani do t’i marrin më shumë se 50 për qind të votave

Opoja.net

Policia e Kosovës në vetëmbrojte e vret një person në Prizren

Opoja.net

Vrasje në Tusuz të Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net