Opoja.net

Mourinho, Manchester United arrijnë marrëveshje

Sport
Mourinho, Manchester United arrijnë marrëveshje

Portugezi Jose Mourinho pritet të bëhet menaxher i klubit anglez të futbollit, Manchester United.

Dy palët kanë arritur marrëveshje të enjten, pas tre ditësh bisedime.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Negociatat midis agjentit të Mourinhos, Jorge Mendes, dhe zyrtarëve të United-it kanë kryer, por kontrata nuk është nënshkruar ende.

Një njoftim zyrtar nga klubi pritet të premten.

Mourinho do të zëvendësojë holandezin Louis van Gaal, i cili është shkarkuar të hënën, dy ditë pasi United ka fituar Kupën e Anglisë.

Mourinho ka qenë trajner i Chelsea-t deri në muajin dhjetor, kur është përjashtuar për shkak të mungesës së rezultateve për ekipin.

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj

Messi te PSG? Al Khelaifi jep përgjigjen shumëkuptimëshe

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net