Opoja.net

Mourinho: Ramos e goditi me qëllim Messin, por kishte nevojë ta ndezë El Clasicon

Sport

Jose Mourinho e ka akuzuar kapitenin e Real Madridit, Sergio Ramos, se e ka qëlluar me dashje Lionel Messin para mbylljes së pjesës së parë gjatë të shtunës në Santiago Bernabeu.

Barcelona ka shënuar fitoren e radhës në El Clasico, duke triumfuar në Bernabeu për të dytën herë brenda tri ditësh, ku fitorja e parë erdhi në Copa del Rey me rezultat 3-0, ndërsa në La Liga fituan falë golit të Ivan Rakiticin në minutën e 26-të.

Por, trajneri i njohur portugez Mourinho ndjeu se ndeshja nuk kishte intensitetin e zakonshëm të rivalitetit më të ashpër të futbollit evropian.

Megjithatë, edhe në këtë El Clasico pati tensione dhe fërkime sikurse ai i kapitenit Ramos me Messin, ku argjentinasi përfundoi i goditur nga spanjoll.

Momenti i fërkimit Ramos-Messi (Foto: David Ramos/Getty Images/Guliver)

Duke folur në cilësinë e tij si ekspertin për beIN Sports, ish-trajneri i Real Madridit, Mourinho ka thënë se Ramos e dinte saktësisht se çfarë po bënte.

“Mendoj se në pjesën e parë, të dy ekipet kur kishin topin, nuk e lënduan shumë kundërshtarin. Nuk kishte intensitet në veprimet mbrojtëse, pasi të gjithë luanin në një bllok të mesëm të ulët”, ka thënë fillimisht Mourinho.

“Nuk ishte temperatura e një derbi, të një El Clasico që mund të vendos titullin”.

Mos i humb

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net

Keane: Angli-Kosovë ndeshje e mrekullueshme, në pjesën e dytë anglezët mezi prisnin të mbaronte takimi

Opoja.net

Shkrimi special i The Telegraph: Rrëfimet e katër shqiptarëve nga Kosova që ishin për të shikuar ndeshjen

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net