Opoja.net

Muriqi, pas fitores dramatike të Lazios: Çfarë ndeshje, çfarë skuadre

Sport
Muriqi, pas fitores dramatike të Lazios: Çfarë ndeshje, çfarë skuadre

Vedat Muriqi ka reaguar pas ndeshjes dramatike mes Torinos dhe Lazios.

Lazio e mundi 4-3 Torinon në udhëtim me dy gola të shënuar në fund të takimi.

Muriqi e nisi këtë ndeshje nga minuta e parë dhe bëri një paraqitje solide, derisa në minutën e 57’ lëshoi vendin për Ciro Immobile që shënoi golin e barazimit në kohën shtesë për 3-3, para se Felipe Caicedo të shënojë golin e fitores po ashtu në shtesë, për 4-3.

Pas ndeshjes, në rrjetin llogarinë e tij në rrjetin social “Facebook”, Muriqi shprehu gëzimin për këtë fitore me përmbysje.

“Çfarë ndeshje, çfarë skuadre. Djelmosha të mrekullueshëm”, ka shkruar Muriqi.

The post Muriqi, pas fitores dramatike të Lazios: Çfarë ndeshje, çfarë skuadre appeared first on FaktePlus.

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Fjalimi motivues i Majlinda Kelemendit: Krejt cka kam, i arrita vetë 

Kushtrim Guraj

Neymar kthehet me gol te PSG

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net