Opoja.net

Mustafa: Do të vazhdojmë përkrahjen për prodhuesit vendor

Natyra
Mustafa: Do të vazhdojmë përkrahjen për prodhuesit vendor

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa gjatë ditës së sotme priti në takim Kryetarin e Aleancës Kosovare të Bizneseve, Agim Shahini ku diskutuan për gjendjen aktuale dhe mundësitë e bashkëpunimit.

Shahini njoftoi Mustafën me sfidat e bizneseve vendore gjatë dhe pas pandemisë së koroanvirusit.

Në anën tjetër, Mustafa theksoi se do të vazhdojë bashkëpunimin me qëllim të përkrahjes së prodhuesve vendor, duke siguruar avancimin dhe zhvillimin ekonomik të vendit, transmeton Klan Kosova.

Loading...

Mos i humb

Kosova punon vetëm 44.8 % të tokës

Opoja.net

ASK-ja tregon sa ka tokë bujqësore në Kosovë dhe me çka mbillet ajo

Opoja.net

OAK kërkon nga Ministria e Bujqësisë rritjen e subvencioneve për peshk

Opoja.net

​MBPZHR premton përkrahje për sektorin e përpunimit të mishit në tejkalimin e situatës me COVID-19

Opoja.net

​53 milionë euro grante për bujqit kosovarë

Opoja.net

Hoti: 53 milionë euro për bujqësi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net