Opoja.net

Mustafa: Për të rritur sasinë e ushqimit, kam riorganizuar programet mbështetëse të Ministrisë për bujqit (Video)

Natyra
Mustafa:  Për të rritur sasinë e ushqimit, kam riorganizuar programet mbështetëse të Ministrisë për bujqit (Video)

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa në një konferencë për media ka thëne se bujqit me përkrahjen e ministrisë që ai drejton, mund të prodhojnë ushqim të mjaftueshëm për përmbushjen e nevojave elementare, raporton Front Online.

“Fatmirësisht jemi në kohën e të mbjellave pranverore kur bujqit tanë, me përkushtim të lartë, por me kujdes të shtuar po vazhdojnë punën e tyre. E Ministria e Bujqësisë po punon me intensitet për t’i zgjatur dorën bujkut prodhues. Andaj kemi vendosur t’i riorganizojmë programet mbështetëse  drejt rritjes së sasisë dhe cilësisë së ushqimit që prodhohet në vendin tonë”, u shpreh ai.

Por, për të rritur më shumë sasinë e ushqimit, Ministri Mustafa, ka marrë këto masa;

 

 

Live

LIVE: Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa, do të mbajë konferencë për medie

Δημοσιεύτηκε από Front Online στις Δευτέρα, 23 Μαρτίου 2020

 

Loading...

Mos i humb

Dy mijë fermerë në listën e zezë

Opoja.net

AKK-ja kërkon të rivlerësohen listat refuzuese të subvencioneve

Opoja.net

Tash e tutje bizneset do të paguajnë TVSH-në e importit të grurit dhe miellit

Opoja.net

Mustafa: Do ta fuqizojmë sektorin e bujqësisë

Opoja.net

Pandemia i shkaktoi miliona humbje industrisë së qumështit në Kosovë

Opoja.net

Komuna e Vushtrrisë ndan 145 sera për fermerë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net