Opoja.net

Mustafa: Si do t’i mbjellin arat bujqit kur s’guxojnë të dalin nga shtëpia

Natyra
Mustafa: Si do t’i mbjellin arat bujqit kur s’guxojnë të dalin nga shtëpia

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa, ka postuar në Facebook dy herë brenda një kohe të shkurtër.

Ai ka pyetur Qeverinë në detyrë se si do të punohen tokat bujqësore pas masave të reja të prezantuara mbrëmë nga Kryeministri në detyrë Albin Kurti dhe Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia.

“A ka Qeveria në detyrë përgjigje, si do t’i mbjellin arat e tyre bujqit, kur ata nuk guxojnë të dalin nga shtëpia?”, është shprehur ai.

“Apo kemi hequr dorë nga tokat tona!”.

Loading...

Mos i humb

Dy mijë fermerë në listën e zezë

Opoja.net

AKK-ja kërkon të rivlerësohen listat refuzuese të subvencioneve

Opoja.net

Tash e tutje bizneset do të paguajnë TVSH-në e importit të grurit dhe miellit

Opoja.net

Mustafa: Do ta fuqizojmë sektorin e bujqësisë

Opoja.net

Pandemia i shkaktoi miliona humbje industrisë së qumështit në Kosovë

Opoja.net

Komuna e Vushtrrisë ndan 145 sera për fermerë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net