Opoja.net

Mustafa zotohet se do t’u dalë në ndihmë fermerëve të prekur nga vërshimet

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka thënë se ai është në kontakt të vazhdueshëm me të gjithë kryetarët e komunave, pas vërshimeve të cilat u shkaktuan në disa pjesë të Kosovës, shkruan Gazeta Sinjali.

Mustafa përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se ministria që udhëheq ai, do t’u dalë krah në çdo kohë fermerëve të zonave të prekura nga këto vërshime.

80
SONDAZH / Zgjedhjet Lokale
A mendoni se ka keqpërdorime gjatë zgjedhjeve në Dragash ?

Jam duke ndjekur nga afër situatën me vërshimet të cilat u shkaktuan në disa pjesë të Kosovës, si pasojë e reshjeve të mëdha të shiut. Personalisht jam në kontakt të vazhdueshëm me të gjithë kryetarët e komunave si dhe me institucionet tjera relevante, ku edhe njëherë kam shprehur gatishmërinë time dhe të Ministrisë që udhëheq për t’u dalë krah në çdo kohë. Gjithashtu, dua t’i informojë fermerët e zonave të prekura nga këto vërshime se do të vazhdoj të jem në teren duke parë nga afër situatën, dhe i siguroj që përkrahja për ta nuk do të mungojë asnjëherë”, ka shkruar Mustafa./Gazeta Sinjali/

Austria e gatshme ta ndihmojë Kosovën në sektorin e bujqësisë

Opoja.net

​Kultivuesit e deleve dhe dhive kërkojnë rritje të subvencioneve, ndryshe paralajmërojnë protesta

Opoja.net

Siberia regjistron temperatura alarmante prej 48 gradë Celsius

Merlinda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net
Fokusi
Shiko
Zgjedhjet
Kontribo
Raporto