Opoja.net

Myftiu Tërnava uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Kosova
Myftiu Tërnava uron besimtarët myslimanë për muajin e Ramazanit

Myftiu i Kosovës, Naim Tërnava, përmes një komunikate për medie, ka uruar sot besimtarët myslimanë për fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit.

“Nesër më 06. Qershor 2016, është dita e parë e Ramazanit, ndaj më lejoni që në emër të Bashkësisë Islame të Republikës së Kosovës, në emër të organeve dhe institucioneve të saja dhe në emrin tim personal, t’u urojë të gjithë besimtarëve fillimin e muajit të shenjtë të Ramazanit”, thuhet në komunikatën e myftiut Tërnava.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Ai gjithashtu ka theksuar se “sinqeriteti dhe besnikëria janë vlera të pastra të cilat rezultojnë nga agjërimi i muajit të Ramazanit”.

Asamblistë dhe biznesi i babait të kryetarit të Prizrenit përfitojnë nga komuna, kjo mund të përbëjë shkelje

Opoja.net

Prizreni dhe 5 komuna tjera pajisen me aparatin RT-PCR

Opoja.net

Trusti tregon mënyrën dhe kushtet e aplikimit për 10 për qindëshin

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net