Opoja.net
Meka Mish

Ndërruesve manual të shpejtësive po u vije fundi

Vetura me ndërrues manual të shpejtësive dal ngadalë po u vije fundi.

Kjo për shkakë, se ato tani janë më të shtrenjta.

Për vite me radhë, makinat me transmetues manual kanë kushtuar më pak se homologët e tyre automatikë
Dhe pastaj për disa makina, të tilla si Porsche 911, situata u shndërrua në manuale duke u bërë një opsion pa kosto.

Sipas Cars Direct, transmetimet manuale janë duke u bërë më të shtrenjta në segmente të caktuara makinash.

Prova është në numra, si zakonisht. Shembulli i ri është Mazda3 i vitit 2019, për shembull. Makina mbart një çmim bazë prej 21,895 dollarësh, por nëse doni një me një manual me gjashtë shpejtësi, atëherë do të duhet të paguani së paku 28,395 dollarë.

Juve do t’iu duhet të paguani një shtesë prej 4.000 dollarë për modelin e ri të N-Line që të ketë manual.

Një tjetër viktimë është Honda Civic LX 2019. Opsioni i tij me gjashtë shpejtësi është zhdukur. Honda tani është duke i detyruar blerësit të paguajnë së paku 23.170 dollarë për transmetues manual.

Gjiganti

Mos i humb

Facebook do të lansoj kripto-valutën e tyre, GlobalCoin, vitin e ardhshëm

Opoja.net

Facebook i ka mbyllur gjatë këtij viti, më se dy miliardë llogari të rrejshme (Foto)

Opoja.net

Në 14 vitet e fundit, Google ka ruajtur disa fjalëkalime të bizneseve, në tekst të thjeshtë

Opoja.net

Facebook lanson aplikacionin për takime dashurie, Facebook Dating

Opoja.net

Filtri i ndërrimit të gjinisë, rrit për shtatë milionë numrin e përdoruesve në Snapchat

Opoja.net

BE-ja me ligje të reja për ndëshkimin e sulmeve kibernetike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net