Opoja.net

Ndeshja Angli – Danimarkë, publikohen formacionet zyrtare

Sport
Ndeshja Angli – Danimarkë, publikohen formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Angli – Danimarkë.

Anglia pret Danimarkën në Wembley në kërkim të një fitorje që do ta lënte atë në vendin e parë në Grupin 2 të Ligës A të Kombeve.

Gareth Southgate ka startuar me formacionin e tij të zakonshëm, 3-5-2 ku në sulm sonte prin Harry Kane si kapiten i skuadrës dhe Marcus Rashford.

Bie në sy së sonte nga fillimi ka startuar Matilands-Niles.

Në anën tjetër Danimarka do të përpiqet për një rezultat pozitiv duke ju kundërpërgjigjur anglezeve me sistem 4-3-3.

Formacionet zyrtare:

Anglia

Danimarka

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj

Zemra e Maradonës peshonte 2 herë më shumë se një zemër normale

Kushtrim Guraj

Zidane: Nuk jap dorëheqje

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net