Opoja.net

Ndeshja kundër Sllovenisë, konfirmohen dy mungesat e para të Kosovës

Sport
Ndeshja kundër Sllovenisë, konfirmohen dy mungesat e para të Kosovës

Konfirmohen dy mungesat e para të Kosovës kundër Sllovenisë.

Menjëherë pas përfundimit të ndeshjes Kosovë – Greqi e cila përfundoi me rezultat 0 – 0 në Athinë, Kosova ka pranuar një lajm të keq.

Për shkak të kartonëve, mesfushori i Kosovës Herolind Shala dhe lojtari i krahut i cili sot ka luajtur si sulmues qendror, Benjamin Kololli do të mungojnë për ndeshjen e radhës kundër Sllovenisë.

Herolind Shala ndëshkohej me karton të kuq në momentin kur edhe shkaktoi penallti.

Kololli në anën tjetër është ndëshkuar direkt me karton të kuq, pas përfundimit të ndeshjes për shkak të protestimit.

Sonte Kosova ka luajtur pa gola në Athinë kundër Greqisë dhe është vërejtur një dozë e pozitivitetit në kombëtaren e Kosovës.

Maradona nuk ‘mundi të prehej në paqe’, tifozët hynë në ndërtesën e presidencës, policia i largoi me dhunë ata

Kushtrim Guraj

Lajm i papritur nga Argjentina, Maradona ka nënshkruar të mos varroset, zbulohet çfarë ka kërkuar legjenda e futbollit

Kushtrim Guraj

Punonjësi i funeralit bënë foto me kufomën e legjendës argjentinase dhe kritikohet pafundësisht në rrjetet sociale

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net