Opoja.net
Meka Mish

Ndihmohen nga Shoqëria e Bashkuar “ Prizreni”, nënat vetëushqyese dhe personat me aftësi të kufizuar

Shoqëria e Bashkuar “ Prizreni”, ka shpërndarë ndihma për për nënat vetëushqyese dhe personat me aftësi të kufizuar në Prizren.

Halide Shala, është nënë e 4 vajzave, ndërsa bashkëshorti i saj ish veteran i luftës nuk jeton më. Ajo e ka të vështirë të mbaj gjallë familjen, dhe po të mos ndihmohej nga njerëz të vullnetit të mirë, jeta e saj dhe e vajzave do ishte edhe më e vështirë.

Në të njëjtën gjendje ndodhet edhe zonja, Arijeta Çakërri, e cila ka 3 fëmijë. Ato njëzëri falenderojnë Shoqërinë e Bashkuar “ Prizreni”, e cla këtë fundjavë ka shpërndarë ndihma për nënat vetëushqyese dhe Personat me Aftësi të Kufizuar në këtë komunë, duke thënë se po të mos kishte njerëz human, jeta e familjeve të tyre do të ishte edhe më e rëndë.

Koordinatori i SHB “ Prizreni”, Elmaz Misini, tha se për këto kategori të shoqërisë sonë po shpërndajmë 140 pako ushqimore, që sadopak fal donatorëve të ndryshëm në radhë të parë nga diaspora, të jemi solidarë me ata që kanë nevojë për një gjë të tillë.

Përfaqësues të këtij organizmi, thanë se edhe në të ardhmen do të realizojnë aktivitete të këtilla me karakter humanitar për njerëzit që kanë nevojë për mbështetje./tvprizreni.info/

Mos i humb

Caktohen datat për afatin e dytë të provimit të Maturës

Opoja.net

Haradinaj: Liberalizimi i vizave, çështje javësh

Opoja.net

Macron ka një plan për zgjidhjen e problemit Kosovë-Serbi

Opoja.net

Vendimi për mos akreditim të universiteteve publike, mblidhet Komisioni për Arsim

Opoja.net

12 mijë kosovarë shkuan për të jetuar në Gjermani gjatë vitit 2018

Opoja.net

Me “10 Rregullat e Arta të Sigurisë Rrugore”, drejt një komunikacioni më të sigurt

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net