Opoja.net

Ndodhë për herë të parë në histori të Topit të Artë, fituesi nuk është në listë

Sport

Për herë të parë në histori, fituesi i Topit të Artë nuk është përfshirë në listën e ngushtë.

Pasi e fitoi çmimin më të madh individual për një lojtar në vitin e kaluar, Luka Modric nuk ka arritur të futet në listën e të nominuarëve.

France Football ka publikuar listën pre 30-të lojtarëve të nominuar për Topin e Artë, mirëpo mesfushori kroat nuk është bërë pjesë e listës.

Modrici nuk arriti të futej në listë, pasi në sezonin e kaluar jo vetëm Real Madridi kaloi nëpër një formë të dobët, por e gjithë skuadra, përjashtuar këtu Karim Benzeman.

Sulmuesi francez është futur në listë për Topin e Artë, pas paraqitjeve fantastike individuale te Los Blancos. /Telegrafi/

Mos i humb

Xhaka afër kalimit te Milani

Opoja.net

Challandes publikon listën e lojtarëve të ftuar për ndeshjet me Çekinë dhe Anglinë

Opoja.net

Agjenti Lala dhe drejtori sportiv i Werderit flasin për të ardhmen e Rashicës

Opoja.net

Edon Zhegrova, lojtari më i mirë i ndeshjes Basel – Getafe

Opoja.net

Juventusi e ka shënuar golin e 300-të në Ligën e Kampionëve

Opoja.net

FFK del me njoftim për biletat e ndeshjes Kosovë – Angli, zbulohen data e shitjes edhe çmimet

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net