Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Teknologji
Ndryshimi i fundit i Instagram-it për mesazhet në DM

Instagram më në fund po sjell mesazhe direkte në web.

Duke filluar nga sot, një “përqindje e vogël” e përdoruesve globalë të platformës do të jenë në gjendje të hyjnë në DM-të e tyre nga faqja e internetit e Instagramit, e cila duhet të jetë e dobishme për bizneset, ndikuesit dhe cilindo tjetër që dërgon shumë DM.

Përfshirja e sotme është vetëm një provë, thotë ndërmarrja, dhe më shumë detaje mbi një pjesëmarrje të mundshme në shkallë të gjerë do të vijnë në të ardhmen.

Eksperienca e mesazheve direkte do të jetë në thelb e njëjtë përmes shfletuesit ashtu si është në celular. Ju mund të krijoni grupe të reja ose të filloni një bisedë me dikë qoftë nga ekrani DM ose nga një faqe profili; gjithashtu mund të trokitni dy herë për të pëlqyer një mesazh, të ndani fotot nga desktopi dhe të shihni numrin e përgjithshëm të mesazheve të palexuara që keni.

Do të keni mundësi të merrni njoftime DM në desktop, nëse  ju aktivizoni njoftimet.

Për dikë që punon në ose me aplikacion, qasja në mesazhet nga desktopi i kompjuterit do të jetë tejet lehtësim i madh.

Me një ngjyrë krejt të re po vjen iPhone 12

Linda Guraj

Zbulohet data e publikimit të iPhone 12

Linda Guraj

Ja shtetet që prodhojnë më së shumti vetura

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj

Shpejtësia marramendëse në pistë garash e Lamborghini-t me 1,200-kuajfuqi

Linda Guraj

Kjo është vetura më e shpejtë se Bentley Bentayga Speed

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net