Opoja.net

Në buxhetin e miratuar sot për vitin 2016, ndahen 80 mijë euro për ndërtimin e stadiumit në qytetit e Dragashit

Opoja Sport
Në buxhetin e miratuar sot për vitin 2016, ndahen 80 mijë euro për ndërtimin e stadiumit në qytetit e Dragashit

Sot në Kuvendin e Republikës së Kosovës në buxhetin e miratuar për vitin 2016 ndahen 80 000 euro për ndërtimin e stadiumit në qytetit e Dragashit.

Ky është një lajm mjaft i mirë për KF “Opojën” e gjithashtu edhe për të gjithë qytetarët e Komunës së Dragashit.

Viti 2016 do të jetë viti ku futbollistët do të luajnë në stadium të ri, dhe jo me terene të papërshtatshme për lojë. Klubi i futbollit “Opoja” janë të kënaqur më këtë lajm nga Kuvendi i Kosovës.


© Opoja.net. Të gjithë të drejtat e mbrojtura.

Ujkani del pozitiv me Covid-19

Kushtrim Guraj

Lëndohet edhe një mbrojtës i Juventusit

Kushtrim Guraj

Mblidhet Shtabi Emergjent në Dragash, shqyrton situatën me Covid-19

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net