Opoja.net

Në Gjilan 72 raste aktive me coronavirus

Kosova
Në Gjilan 72 raste aktive me coronavirus

Në Gjilan sonte janë regjistruar pesë raste të reja me COVID-19.

Nënkryetari i komunës, Arbër Ismajli thotë për RTV Dukagjinin se tri rasteve tashmë u dihet burimi i infeksionit dhe dy prej tyre ende nuk u dihet burimi i infeksionit.

“Pos pesë rasteve sonte në Gjilan janë shëruar edhe katër persona tjerë”, tha ai.

Ismajli thotë se drejtori Naser Korça tashmë rezulton i shëruar nga coronavirusi por edhe një tjetër drejtor pret të mërkurën të testohet për shërim.

“Momentalisht kemi 72 raste aktive kur tre nga ta janë zyrtarë komunalë”, tha ndër të tjera Arbër Ismajli.

Loading...

Mos i humb

Veliu emërohet koordinator në luftimin e terrorizmit: Do ta bëjë më të mirën për vendin

Opoja.net

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Kosovë

Opoja.net

Ahmeti: Ministria e Shëndetësisë ka lejuar importin e testeve serologjike të bllokuara në terminal doganor

Opoja.net

Rreth 400 mostra po testohen sot, rezultatet publikohen nesër

Opoja.net

Kërkesa e Telekomit për Qeverinë dhe prokurorinë në lidhje me procedurën përmbarimore 20 milionëshe nga Z –Mobile

Opoja.net

A paguhet ekstra Agim Veliu për pozitën e Koordinatorit? Sqaron Qeveria

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net