Opoja.net
Meka Mish

Në mitingun e parë të atletikës, Klubi nga Prizreni arrinë të fitojë 11 medalje

Sot, nën organizimin e Federatës Atletike të Kosovës në Mitrovicë, u mbajt Mitingu i Parë i atletikës. Në këtë garë Klubin e Atletikës e përfaqësuan 11 atlet, në grupmosha të ndryshme.

Në këtë garë atletët e klubit tonë i fituan: 8 medalje të arta, dy të agjendëta dhe një të bronzët. Albina Bojaxhiu – e dyta në 400 m. për seniore, Sara Susuri – e para në 100 m. për seniore dhe e para në 300 m pë U – 16, Merisa Bojaxhiu – e para në 600 m. për U – 16, Valiha Sabani – e para në 100 për U – 16 dhe e dyta në 300 m. U – 16, Emine Jenuzi – e para në 100 m. dhe 300 m. U – 14, Armel Qovanaj – i pari në 100 dhe 300 m. U – 16 dhe Eris Bytyqi – i treti në 800 m. për senior.

Në emër të kryesisë dhe trajnerit Bajram Duja, urime suksese bë garat e rradhës!

Gjiganti

Mos i humb

Fansat nisin një fushatë për Vedat Muriqin: Eja në Fanerbahçe

Opoja.net

Chelsea do ta shkarkojë Maurizio Sarrin, legjenda Frank Lampard trajner i ri?

Opoja.net

Rashica flet për sezonin e jashtëzakonshëm që kaloi te Werderi: Vit pozitiv, edicionin tjetër do bëjmë edhe më mirë

Opoja.net

Mbappe ia hap derën Realit: E ardhmja ime mund të jetë diku tjetër

Opoja.net

Mustafi afër kalimit te Milani

Opoja.net

Stadiumi i Real Madridit më i vizituari në botë, i Barcelonës në vendin e gjashtë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net