Opoja.net

Në Shqipëri gjenden 80 predha të artilerisë së rëndë

Shqipëria
Në Shqipëri gjenden 80 predha të artilerisë së rëndë

Një sasi prej 80 predhash luftarake të artilerisë së rëndë janë gjetur nga policia e Shqipërisë pranë tunelit të Qafështamës në Mat.

Sekuestrimi erdhi pas informacioneve të marra në rrugë operative. Policia bëri të mundur gjetjen e predhave në fshatin Selic pranë një tuneli, ku janë konstatuar 60 predha të kalibrit 12mm, dhe 20 predha me madhësi 30 cm.

Nga hetimet paraprake të kryera nga grupi i ekspertëve rezulton se ky tunel ka qenë i bllokuar që pas ngjarjeve të vitit 1997, por si pasojë e erozionit, tuneli është hapur, ku ne hyrje te tij, kishin dalë në sipërfaqe predhat luftarake.

Predhat janë sekuestruar në vendi i ngjarjes nga ana e policisë dhe u janë dorëzuar dhe lënë në ruajtje Policisë Ushtarake.

Loading...

Mos i humb

Koronavirusi në Shqipëri, Rama: Nuk do të mbyllim kufijtë

Opoja.net

Në Shqipëri edhe 8 raste të dyshuara me koronavirus dolën negative

Opoja.net

Njerëzit dalin në rrugë pas tërmetit në Shqipëri

Opoja.net

Dy tërmete të fuqishme godasin sërish Shqipërinë

Opoja.net

Rama: Kufiri Kosovë-Shqipëri s’hapet, Mini-Shengeni hap kufijtë e gjithë rajonit

Opoja.net

Një kat i shtëpisë u zhyt nën tokë, familja me 15 anëtarë që shpëtoi mrekullisht nga tërmeti

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net