Opoja.net

Neymar bëhet braziliani me më së shumti gola në histori të LK-së

Sport

Pjesa e parë mes Paris Saint Germainit dhe Liverpoolit ka përfunduar me rezultat 2-1.

Golat për klubin nga Parisi i shënuan Juan Bernat (13′) dhe Neymar (37′), kurse për Reds shënoi James Milner në minutat shtesë.

Me këtë rast Neymar bëhet braziliani me më së shumti gola në histori të Ligës së Kampionëve.

Embedded video

Football on BT Sport

@btsportfootball

Neymar is the top scoring ?? in Champions League history with 31 goals.

More than Kaká, Ronaldo, Adriano, Rivaldo and Ronaldinho ?

121 people are talking about this

Ky ishte goli i 31-të i 26-vjeçarit që në të kaluarën ishte edhe pjesë e Barcelonës.

Në 51 ndeshje në garën më të madhe për klube në Evropë ai ka arritur të dhurojë edhe 19 asistime.

Grosvenor Sport@GrosvenorSport

?? Neymar (31) has overtaken Kaka (30) as the top scoring Brazilian in history.

He doesn’t have to look up to him anymore…

See Grosvenor Sport’s other Tweets

Sulmuesi i PSG-së kaloi legjendarin Kaka, i cili kishte 30 gola.

Në rast të fitores klubi francez mban gjallë shpresat për kalim në fazën e eliminimit direkt. /Telegrafi/

Embedded video

Mbappé Tweets@MbappeTweets

GOALLL! Neymar makes it 2-0. Long, long way back for Liverpool now. They were sliced open with ease there. PSG are in the mood

Loading...

Mos i humb

Basketbollisti njohur rezulton pozitiv me koronavirus

Fari Kolloni

Po largohet nga Man City? Guardioola ia mbyll gojën të gjithëve

Fari Kolloni

Inter gjen zëvendësuesin e Skriniar

Fari Kolloni

Milan sfidon Arsenalin për këtë super-lojtar

Fari Kolloni

Pandemia lë me pasoja Barcelonën, 100 milionë euro humbje

Fari Kolloni

Zyrtare, lojtari i Milanit transferohet në La Liga

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net