Opoja.net

Neymar padit Barcelonën për 44 milionë euro

Sport
Neymar padit Barcelonën për 44 milionë euro

Avokatët e Neymarit thuhet se kanë kërkuar që Barcelona të paguajë brazilianin 44 milionë euro në kapitullin e fundit të betejës ligjore midis dy palëve.

Lojtari i Paris Saint-Germain gjithashtu ka paraqitur një padi lidhur me vendimin në qershor që e pa atë që të paguante 6.7 milionë euro për ish-klubin e tij.

Këto pretendime, të raportuara nga Que t’hi jugues, nënkuptojnë se Neymar po kërkon pothuajse 60 milionë euro nga ish-klubi i tij.

Në rastin e Neymar, ai ende beson se Barcelona i detyrohen një bonus rinovimi prej 44 milionë eurosh pas lëvizjes së tij në PSG në vitin 2017.

Barcelona i pagoi atij vetëm shumën derisa u largua nga klubi. Çështja tani do të zgjidhet nga Gjykata e Lartë e Drejtësisë në Kataluni.

Këto pretendime ligjore i kanë rrënjët në një bonus prej 26 milion euro, i cili u ra dakord midis Neymar dhe Barcelonës kur ai rinovoi kontratën e tij në Camp Nou deri në vitin 2021, por i cili u bllokua nga klubi katalanas ndërsa lëvizja e tij në PSG ishte në ajër.

The post Neymar padit Barcelonën për 44 milionë euro appeared first on FaktePlus.

Xhaka refuzon të largohet nga Arsenali

Kushtrim Guraj

Real Madridi publikon listën e lojtarëve ndaj Interit, tri mungesa të mëdha

Kushtrim Guraj

Trajneri shqiptar infektohet me COVID-19

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net