Opoja.net

Nga sot kthehen vranësirat e shiu

Kosova
Nga sot kthehen vranësirat e shiu

Mot i vranët dhe me periudha me diell do të na përcjellë gjatë këtyre pesë ditëve të ardhshme.

E sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, vranësirat gjatë ditës do të shoqërohen me reshje shiu. Kjo gjendje jostabile e motit do të vazhdojë deri ditën e mërkurë dhe të enjten nëpër disa lokalitete, kurse nga pasditja e së enjtes e tutje do të mbajë mot me diell.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 27-31 gradë Celsius.

Shtypja atmosferike do të mbetet në vlerat e normales. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-8m/s.

Prizreni dhe 5 komuna tjera pajisen me aparatin RT-PCR

Opoja.net

Trusti tregon mënyrën dhe kushtet e aplikimit për 10 për qindëshin

Opoja.net

Rrëfimi i ish ushtares së UÇK-së nga Lezi i Prizrenit, Gjylsere Berisha

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net