Opoja.net

Ngjarja e rëndë në fshatin Hallaq të Lipjanit, dalin detaje të reja nga vendi i ngjarjes

Kosova
Ngjarja e rëndë në fshatin Hallaq të Lipjanit, dalin detaje të reja nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje shumë e rëndë ndodhi sot në fshatin Hallaq të Lipjanit.

Vetëm pak metra i ndajnë shtëpitë ku jetojnë në fshatin Ribar të Lipjanit.

Por, raportet mes fqinjëve u prishën të premten në mëngjes.

Pjesëtarë të familjeve Jakupi dh Hoxha u përleshën me mjete zjarri në fshatin Hallaq, e si pasojë një person ndërroj jetë e gjashtë të tjerë u lënduan.

Ndërkohë, viktima me inicialet V.J kishte ardhur tri ditë me herët nga Zvicra për pushime në Kosovë.

Gjithë ngjarja ndodhi rreth orës 07:00 të mëngjesit, në këtë rrugë në Hllaq, ndërsa ekipet e forenzikës dhe policia po i kryenin ekzaminimet në këto mjete transportuese në të cilat ndodheshin të përfshirit në këtë incident.

Forca të shtuara të Policisë së Kosovës janë parë para shtëpisë së personave të përfshirë në këtë rast.

Pronat e të dyshuarve janë bastisur nga organet e rendit.

Një fshatar tjetër i Ribarit thotë se këto familje nuk kishin raporte të këqija mes vete.

E motivet sipas policisë po dyshohet se janë familjare dhe brenda shtëpive nuk është gjetur asgjë e dyshimtë.

Në këtë incident, pos një personi të vdekur, të lënduar kanë mbetur dhe gjashtë persona të tjerë.

Loading...

Mos i humb

Kosovari bën tatuazh premtimin e fillimit të pandemisë

Opoja.net

Situata me Covid-19 në Kosovë: Janë 750 shtretër të gatshëm, në plan që të shtohen edhe 100

Opoja.net

Behgjet Pacolli i uron shërim të shpejtë Avdullah Hotit

Opoja.net

Disa sëmurën rëndë e disa e kalojnë virusin pa simptoma, por pse ndodh kjo gjë?

Opoja.net

Kusari me akuza ndaj Hotit, thotë se në Dragash mund të ketë infektuar persona tjerë

Opoja.net

Këto janë komunat ku u konfirmuan rastet e reja me COVID-19

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net