Opoja.net

Nis ‘lufta’ e madhe mes Interit dhe Milanit për talentin e madh

Sport
Nis ‘lufta’ e madhe mes Interit dhe Milanit për talentin e madh

Milan dhe Inter janë në luftë për talentin 19 vjeçar.

Rrugët e Milanit dhe Interit duket se janë kryqëzuar në tregun e transferimeve tashmë, pasi të dy klubet e Milanos kanë të njëjtin qëllim dhe ai quhet Dominik Szoboszlai.

Sipas asaj që raporton Corriere dello Sport, në fakt, kuqezinjtë e ndjekin prej disa kohësh talentin, por së fundmi është futur në garë edhe Interi.

Lazio ka qenë ekipi i parë i interesuar për hungarezin, pasi shihte një Milinkoviç-Savic të ri tek ai, por Szoboszlai është gjithashtu në krye të listës së dëshirave të Interit dhe Milanit, falë sezonit fantastik që ka zhvilluar me fanellën e Salzburgut dhe Kombëtares së tij.

19-vjeçari ka aftësi të mëdha teknike dhe për të siguruar shërbimet e tij dy ekipet e Milanos kanë gati 20 milionë euro.

Kontrata e tij me Salzburg skadon në vitin 2022. Marrëveshja me austriakët mund të gjendet, teksa mbetet për t’u parë se kë nga ekipet e Milanos do të zgjedhë Szoboszlai.

Loading...

Mos i humb

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net

Suspendohen Lojërat Olimpike

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net