Opoja.net

Një i burgosur rezulton pozitiv me Coronavirus në burgun e Pejës

Kosova
Një i burgosur rezulton pozitiv me Coronavirus në burgun e Pejës

Të mërkurën një i burgosur ka rezultuar pozitiv me koronavirus në burgun e Pejës.

I njëjti person kishte qenë i vendosur në dhomë edhe me tre të burgosur tjerë, por të tjerët kishin rezultuar negativ.

Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Insajderi, zëdhënësi për media në SHKK, Florent Gashi i cili tha se i  burgosuri tashmë është izoluar në një dhomë të vetme dhe është në mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore

“Me 24.06.2020, QP Pejë, pas marrjës së rezultateve të testimit për Covid-19, nje i burgosuri ka rezultuar pozitiv. I burgosuri ka qenë i vendosur në dhomë edhe me tre(03)të burgosur tjerë, mirepo pas marrjës se rezultateve, të tjerët kanë rezultuar negativ. I burgosuri i konfirmuar pozitiv është izoluar në një dhomë të vetme dhe është në mbikëqyrje të vazhdueshme mjekësore”, ka thënë Gashi.

Loading...

Mos i humb

Edhe dy të vdekur, shkon në 8 numri i viktimave vetëm të shtunën

Opoja.net

Fillon fushata e korrjeve, premtoohet dyfishim i subvencioneve për bujqësi

Opoja.net

Nga këto komuna janë të infektuarit e konfirmuar sonte, prinë Prishtina me 81 raste

Opoja.net

Paralajmërohet kolaps, rënie ekonomike deri në 11% nëse s’ndërhyhet

Opoja.net

178 rastet e reja me koronavirus janë nga këto komuna të Kosovës

Opoja.net

John Bolton: Shkëmbimi i territoreve nuk ishte ide e imja, e kërkuan liderët e Kosovës dhe Serbisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net