Opoja.net

Një mjet i vogël satelitor ju lejon të dërgoni mesazhe, pa rrjet celular apo të internetit

Teknologji
Një mjet i vogël satelitor ju lejon të dërgoni mesazhe, pa rrjet celular apo të internetit

Fuqia e rrjetit celular nuk duhet të jetë domosdoshmërisht e mirë në çdo vend që vizitoni.

Ju mund të jeni duke shkuar për një ecje në mal ose thjesht duke eksploruar natyrën në biçikletën tuaj.

Pavarësisht se ku shkoni, rrjeti celular dhe lidhja në Internet mund të preken në një moment.

Në raste të tilla, duhet të keni një mundësi që të jeni në gjendje të dërgoni mesazhe me tekst, të paktën.

SatPaq është një mjet satelitor i vogël që ju lejon të bëni saktësisht atë, pa pasur sinjal celular ose lidhje interneti.

Thjesht duhet të keni të instaluar aplikacionin e tyre në telefonin tuaj Android ose iOS ndërsa bashkoni pjatën e pajisjes me telefonin.

Sidoqoftë, vlen të përmendet se marrësi nuk do ta marrë tekstin nga numri juaj.

Në vend të kësaj, do të përdorë numrin e SatPaq për të dërguar mesazhin tuaj së bashku me nënshkrimin tuaj.
Pajisja lidhet pa tel, me telefonin tuaj përmes Bluetooth.

Do t’ju kushtojë 250 dollarë dhe do t’ju ofrojë një rezervë baterie prej 4 muajsh. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Brenda ditësh Ferrari rifillon prodhimin, pasi të gjithë punonjësit të jenë testuar për coronavirus

Linda Guraj

Krejt çka duhet të dini në lidhje me telefonin e fundit të Apple

Linda Guraj

Ky Range Rover Evoque mbushet me rrymë

Linda Guraj

Mbi 80 për qind të fitimit të Volkswagen-it tkurret nga COVID-19

Linda Guraj

Iphone do të shërbejë si çelës veture

Linda Guraj

Më lirë veҫ lodheni, tani me 1 mijë euro mund të bëheni me makinë të re

Linda Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net