Opoja.net

Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tibilisi, mund kampionen olimpike

Sport
Nora Gjakova fiton medaljen e artë në Tibilisi, mund kampionen olimpike

Nora Gjakova ka mposhtur medalisten e artë Olimpike Rio 2016, brazilianen Rafaela Silva, për të fituar medaljen e artë në Grand Prizin e Tbilisit të Gjeorgjisë.

Kampionia evropiane triumfoi në finale ndaj Silvas, pas tri vërejtjeve të marra nga kundërshtarja e saj në shënim të artë, kategoria deri në 57 kilogramë.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Deri tek medalja e artë, Nora erdhi pas katër luftërave të fituara.

Sportistja më e mirë e vitit 2018 në Kosovë fitoi 700 pikë Olimpike për Lojërat Olimpike Tokio 2020.
Për Norën është kjo medalja e parë e fituar këtë vit.

Në Tbilisi po merr pjesë edhe Loriana Kuka në kategorinë – 78 kilogramë, që do të garojë të dielën.

Komiteti Olimpik i Kosovës përgëzon suksesin e Norës dhe gjithë komunitetit të xhudos, në krye me mjeshtrin Driton Kuka./Telegrafi/

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj

Messi te PSG? Al Khelaifi jep përgjigjen shumëkuptimëshe

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net