Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Milan

Sport
Notat e lojtarëve, Inter 1-2 Milan

Inter 1-2 Milan, notat e lojtarëve.

Milani ka arritur të fitojë ndaj Interit në derbi me rezultat të ngushtë 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e katërt në Serie A.

Rivalët e mëdhenj lokal kanë dhuruar një ndeshje të zjarrtë në Derby della Madonnina, por në fund ishte Milani që iu gëzua fitores së parë pas gati pesë vitesh në Serie A.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Romelu Lukaku (28’) për Interin dhe Zlatan Ibrahimovic (12’, 16’) për Milanin.

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht sulmuesi suedez, Ibrahimovic, i cili pas dy golave u vlerësua me notë 9.1.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për mbrojtësin e Interit, Aleksandar Kolarov që u notua me 5.8.

Inter:

Milan:

Ministri italian konfirmon se kanë nisur hetimet kundër Ronaldos

Kushtrim Guraj

Alban Shillova flet pas rikthimit në fushat e blerta, ka një mesazh edhe për sfidën ndaj Ballkanit

Kushtrim Guraj

Khabib e fsheh gruan që shumë vite, kjo është fotoja e vetme e saj

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net