Opoja.net

Nuk dorëzohet Milan, synon përsëri transferimin e këtij lojtari në janar

Sport
Nuk dorëzohet Milan, synon përsëri transferimin e këtij lojtari në janar

Mundësia për të nënshkruar me Nikola Milenkovic nga Fiorentina mund të hapet për AC Milan në afatin kalimtar të janarit.

Rossonerët ishin shumë të lidhur me një lëvizje për Milenkovic gjatë gjithë dritares së verës, por Calciomercato raporton se si Fiorentina nuk dëshironte të ofronte ndonjë ulje në çmimin e tyre prej 40 milionë euro për klubet e interesuara.

Ky çmim bëri që Milan të tërhiqet përkohësisht.

Sidoqoftë, një mundësi e re mund të dalë, pasi drejtori sportiv Daniele Prade konfirmoi se La Viola do të shesë 22-vjeçarin nëse nuk rinovon kontratën e tij, dhe për momentin ai nuk dëshiron të mendojë shumë për nënshkrim.

Rossonerët donin një qendërmbrojtës por në fund të fundit ata nuk gjetën rastin e duhur, megjithatë Paolo Maldini do të jetë gati nëse Fiorentina në janar, ul çmimin e tyre të kërkuar.

Milenkoviç pëlqen idenë e bashkimit me Milanin, kështu që situata së shpejti mund të shpërthejë përsëri. /ORAinfo/

“Ekonomikisht, do ta shisja Messin në verë”

Kushtrim Guraj

Neymar: Dua të luaj me Messin nga sezoni i ardhshëm

Kushtrim Guraj

LAJMI I FUNDIT: Amir Rrahmani rezulton negativ, mposht koronavirusin

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net