Opoja.net

Nuk ka inicim disiplinor ndaj Chiellini për bërrylin ndaj Belottit

Sport
Nuk ka inicim disiplinor ndaj Chiellini për bërrylin ndaj Belottit

Mbrojtësi i Juventusit, Giorgio Chiellini, nuk do të përballet me dënim pas një goditje me bërryl drejt sulmuesit të Torinos, Andrea Belotti.

Incidenti ndodhi në ndeshjen e njohur si Derby della Mole, ku Bianconerët fituan 1-0.

Chiellini e kishte goditur me bërryl Belottin në fytyrë, por nuk është konsideruar akt i qëllimshëm.

VAR-i nuk ishte përdorur në këtë rast.

Rugani dhe Chiellini në duel me Belottin

Kjo i bie që Chiellini do të jetë i gatshëm për ndeshjen ndaj Atalantas.

Crotone është dënuar me 20,000 mijë euro, pasi portieri i Beneventos, Christian Puggioni, u godit me fishekzjarrë në zonën e penalltisë.

Trajneri i Fiorentinas, Stefano Pioli, u dënua me 5 mijë euro, për sul verbal ndaj gjyqtarit në fund të ndeshjes.

Nga një ndeshje dënim morën: Edoardo Goldaniga (Sassuolo), Nikola Milenkovic (Fiorentina), Milan Badelj (Fiorentina), Dias Felipe (SPAL), Sebastien De Maio (Bologna), Stipe Perica (Udinese). /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Klopp iu thotë lojtarëve të veshin maska dhe doreza

Kushtrim Guraj

Rivalët madrilenë vihen pas Ajer

Kushtrim Guraj

Juventusi i gatshëm për ta shkëmbyer Bernardeschi-n me Jorginho-n

Kushtrim Guraj

Rikthehet futbolli në Kosovë: Gjysmëfinalja e Kupës Prishtina-Drenica

Kushtrim Guraj

Arsenali i ofron Aubamyeang-ut zgjatje të kontratës

Kushtrim Guraj

City afër nënshkrimit me Semedon

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net