Opoja.net

Nuk ka rëndësi vetëm ajo çfarë hani – por edhe koha kur hani

Shëndeti
Nuk ka rëndësi vetëm ajo çfarë hani – por edhe koha kur hani

Në përgjithësi, humbja e peshës vjen si rezultat i konsumimit të më pak kalorive sesa që digjni – por edhe lloji i kalorive dhe koha kur i konsumoni luan rol të madh.

Sipas modelit të fitnesit dhe nutricionistit Mark Robinson, koha kur i hani shujtat është çelësi për shëndetin e përgjithshëm dhe për humbje të peshës, transmeton Telegrafi.

“Thjesht nuk mund të qëndrojmë tërë ditën pa ngrënë, dhe pastaj ta hamë të gjithë ushqimin para se të flejmë”, thotë ai.

Robinson shpjegon se duhet të hani përgjatë tërë ditës, si dhe të hani shëndetshëm.

Ndër tjerash, ai gjithashtu rekomandon që asnjëherë të mos e shmangni shujtën e mëngjesit. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Asnjë shenjë e distancës fizike pas lehtësimit të masave

Opoja.net

Rreth 10 mijë të vdekur nga Covid-19 në Meksikë

Opoja.net

QKUK: 1798 lindje për tre muaj

Opoja.net

Stomatologët i kthehen punës me masa shtesë mbrojtëse

Opoja.net

Arsye përse duhet të konsumoni më shumë fruta deti

Opoja.net

Përdorimet popullore me lëngun e hudhrave

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net