Opoja.net

OBSH raporton rekord të rasteve me koronavirus brenda ditës

Rajoni
OBSH raporton rekord të rasteve me koronavirus brenda ditës

I gjithë globi po vazhdon të përballet me përhapjen e koronavirusit.

Organizata Botërore e Shëndetësisë ka raportuar numër të madh të rasteve të reja ditore me COVID-19 në botë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar edhe 338 mijë e 779 raste të reja me COVID-19.

Ngritja më e lartë është raportuar në Evropë, me gjithsej 96 mijë e 996 të infektuar. Rekordi i mëhershëm ishte shënuar më 2 tetor, kur ishin mbi 330 të infektuar. Në Evropë shtimin më të madh e kanë shënuar Britania e Madhe, Gjermania, Franca dhe Belgjika. Ndërkaq jashtë Evropës numër rekord të të infektuarish kanë raportuar India, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Ky pritet të jetë kabineti i Joe Biden

Opoja.net

Sot një vjet bota ndryshoi, si u paraqit rasti i parë me Covid-19

Opoja.net

Tragjedia në Zvicër: Vdes 15 vjeçari kosovar, pasi u godit nga treni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net