Opoja.net

Operohet me sukses Van Dijk

Sport
Operohet me sukses Van Dijk

Virgil Van Dijk është operuar me sukses në gju pas dëmtimit të rëndë që pësoi në derbin ndaj Everton pas një përplasjeje me portierin Jordan Pickford dhe këputi ligamentet.

Kjo situatë i kushtoi shumë njërit prej mbrojtësave më të mirë në botë, i cili me siguri ka mbyllur këtë sezon futbollistik, ose në rastin më të mirë, mund t’ia dalë të rikthehet vetëm në ndeshjet e fundit të kampionatit.

Kjo pasi dihet se probleme të tilla në lidhje me ligamentin kërkojnë të paktën gjashtë muaj kohë për t’u rikuperuar. Rikuperim të cilin Van Dijk do ta nisë menjëherë, duke qenë gjithë kohën nën kujdesin e stafit mjekësor të klubit të Liverpool.

29-vjeçari shpreson që të paktën të jetë gati për Euro 2020 me Holandën kompeticion që do të startojë qershorin e ardhshëm.

Derisa Jurgen Klopp, për të mbuluar sado pak atë mungesë, po mendon që në janar ta blejë nga Napoli Kalidou Koulibalyn.

The post Operohet me sukses Van Dijk appeared first on FaktePlus.

Me një super-organizim të apasionuarit e veturave festojnë “28 Nëntorin”, në Dragash

Opoja.net

Barcelona e feston ditëlindjen e 121-të me fitore madhështore kundër Osasunës

Kushtrim Guraj

Pamje: Joyce e trondit Duboisin dhe e bën edhe një hap të madh drejt titullit të botës

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net