Opoja fitore në takimin e parë në Kupën e Kosovës

Opoja Sport
Opoja fitore në takimin e parë në Kupën e Kosovës

Klubi i Futbollit “Opoja” ka zhvilluar ndeshjën e parë në Kupën e Kosovës, kjo ndeshje u zhvillua në stadiumin “Përparim Thaqi” në Prizren. Takimi i parë KF Opoja nga Dragashi luajti kundër KF Përparimit nga Skënderaji, duke e fituar ndeshjën e parë me rrezultat 3 me 0.

KF Opoja këtë fitore ja ka dedikuar njeriut i cili ju ka ndihmuar gjatë gjithë kohës, mërgimtari nga diaspora, Misin Zejneli, i cili ka treguar gadishmëri për ta.

“Fitorja në takimin e parë për Kupën e Kosovës, më shumë vullnet dhe shumë kënaqësi ja dedikojmë njeriut që më së shumti është pran nesh nga diaspora i nderuari, Misin Zejneli për gaditshmërin e treguar gjatë gjithë kohës. Në emër të të gjithë klubit e falenderojmë përzemërsisht”.

KF Opoja (Dragash) 3:0 KF Përparimi (Skënderaj).

Gola për Opojën i kanë shënuar: Malsor Qafleshi, Ideal Myrtezani, dhe Jenuz Kolloni.

© Opoja.net

 

“Nuk mund ta zëvendësoj më të mirin në botë, Van Dijk”

Kushtrim Guraj

Bashkimi triumfon në derbin lokal ndaj Ponte Prizrenit, siguron finalen e Superkupës së Kosovës

Opoja.net

Distria Krasniqi kalon në gjysmëfinale të “Grand Slam”

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net