Opoja.net

Humbje për Opojën në ndeshjën e fundit te ketuj sezoni

Opoja Sport

KF Opoja pesoi humbje ne ndeshjen e fundit te ketij stinori nga FK Behari , neshja u zhvillua si misafirë  nga lojtarët e Opojes ku dhe nuk ua dashti edhe aq shum ata pranuan 4 gola i vetmi qe shenoi kunder FK Beharit ishte Dardan Piraj , por prap Opoja eshte me mirë ne qdo aspekt kete sezon , përderisa në sezonin e parë klubi kishte vështirësi financiare, kishte edhe rezultate  të dobëta, por ky sezon ka filluar jo keq dhe nga dhjet takime ka grumbulluar 14 pikë me katër fitore, dy barazime dhe kater  humbje. Ditëlindi i cili edhe në sezonin e kaluar kishte numër të madh të golave, në këto dhjet ndeshje, ka nëntë gola, gjë që e bën të jetë njëri nga golashenuesit më të mirë të Ligës dytë-A. Megjithë problemet e mëdha financiare e organizative, drejtori i klubit, Samet Gërdellaj dhe të gjithë lojtarët me shpresën se në stinorin pranveror do të kenë kushte më të mira janë shumë të sigurtë se ditet e mira për sportin e në veqanti për futbollin e komunës së Dragashit do të vijnë, e me to edhe rezultatet nuk do mungojnë .

Sot ne profilin zyrtar te KF OPOJES shkruhej :

FK BEHARI 4-1 KF OPOJA

Golashënues: Dardan Piraj.
Kjo ishte ndeshja e fundit e këtij sezoni.
Në emër të drejtorit të klubit Samet Gërdellaj dhe të gjithë lojtarëve falenderojmë kryetarin e komunes Salim Jonuzi, drejtorin e spitalit Ramadan Jashari, anëtarin e kryesisë Sabit Lecaj dhe të gjithë ata që u përkujdesen për mbarvajtjen e garave./OPOJA.Net

 

Loading...

Mos i humb

Milan 4:2 Juventus, lojtari dhe më i dobëti i ndeshjes

Fari Kolloni

1 rast në Dragash dhe 183 raste të reja me COVID-19 në gjithë Kosovë

Opoja.net

Ndeshja ndaj Espanyol, Barcelona me 4 mungesa të mëdha

Fari Kolloni

Derbi me Milanin, Sarri fton talentin shqiptar

Fari Kolloni

Blerja e Rebic, Milan merr lajmin e keq nga Eintracht Frankfurt

Fari Kolloni

Reagimi i parë i Rashicës pasi Werderi e siguroi qëndrimin në Bundesliga

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net