Opoja.net

Opoja me Besën ndajnë pikët, Opoja e 6-ta në tabelë

Opoja Sport
Opoja me Besën ndajnë pikët, Opoja e 6-ta në tabelë

Në javën e tretë të ligës së dytët në grup A, janë takuar KF “Opoja” me KF “Besën”. Rezultati përfundimtar i këtij takimi mbeti 3 me 3, Opoja me Besën ndajnë pikët e këtij takimi.

Klubi i futbollit “Opoja” nga Dragashi, pas këtij barazimi ka gjithësej 4 pikë, dhe është vendosur në pozitën e gjashtë në tabelë.

KF “Opoja” ka shënuar 8 gola dhe ka pranuar 8 gola; 1 fitore, 1 barazim dhe 1 humbje.

© Opoja.net

Rezultatet e ndeshjeve të Ligës së Dytë – Grupi A:

E Diel, 18 Shtator
03:00 PM

Java 3
Leshani Cancelled Ratkoci
03:00 PM

Java 3
Iliria
30

FT

Ujvara
03:00 PM

Java 3
Onix-Banje
51

FT

Gryka
03:00 PM

Java 3
Dukagjini (N)
32

FT

Behari
03:00 PM

Java 3
Luftëtari
30

FT

Australia
03:00 PM

Java 3
Besa.
33

FT

Opoja
03:00 PM

Java 3
Rilindja e Kosovës
40

FT

Dushkaja

# Tabela N F B H GSH GP GD Pikë
1 Onix-Banje 3 3 0 0 11 1 10 9
2 Rilindja e Kosovës 3 3 0 0 7 0 7 9
3 Lugu i Baranit 3 2 0 1 10 4 6 6
4 Luftëtari 3 2 0 1 8 4 4 6
5 Iliria 3 2 0 1 8 5 3 6
6 Opoja 3 1 1 1 8 8 0 4
7 Dukagjini (N) 3 1 1 1 5 6 -1 4
8 Dushkaja 3 1 1 1 3 6 -3 4
9 Ratkoci 2 1 0 1 4 4 0 3
10 Leshani 2 1 0 1 4 5 -1 3
11 Behari 3 1 0 2 6 8 -2 3
12 Australia 3 1 0 2 4 7 -3 3
13 Gryka 3 1 0 2 4 8 -4 3
14 Përparimi 3 1 0 2 4 10 -6 3
15 Besa. 3 0 1 2 6 9 -3 1
16 Ujvara 3 0 0 3 0 7 -7 0

Vdes legjenda e futbollit Diego Armando Maradona

Kushtrim Guraj

Shaban Shabani: Dhuna në familje rrezikon paqen

Fari Kolloni

Covid-19 në Dragash, sot dy të infektuar

Fari Kolloni
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net