Opoja.net

Opojë: “Sofra e Ymer Prizrenit”

Kultura Opoja

Në fshatin Zgatar të Opojës, u shënua 137 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit. U kujtua edhe Ymer Prizreni, i cili rrënjët e familjes i ka nga ky fshat.

Kryetari i parë i qeverisë së përkohshme të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, Ymer Prizrenin u nderua me organizimin tradicional “Sofra e Ymer Prizrenit”. Ky organizim ishte i pasur me aktivitet kulturore dhe artistike. (Opoja.net)

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

 

Nga e enjtja pritet mot më i butë, temperaturat do të shënojnë ngritje deri në 11°C

Opoja.net

Lista prej 278 fermerëve perfitues të subvencioneve nga komuna e Dragashit

Opoja.net

Dëshmitë ndaj ish-drejtorit të Financave në Komunën e Dragashit, si dhe dy zyrtarëve komunal

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net