Opoja.net

Pa gola në San Siro, ndërmjet Milanit dhe Lazios

Sport

Milani dhe Lazio e kanë mbyllur pa gola ndeshjen e parë gjysmëfinale të Kupës së Italisë.

Pjesa e parë nuk prodhoi shumë raste dhe skuadrat shkuan në pushim me shifra të pandryshuara.

 (Foto: Getty Images)

Në gjysmën e dytë, lojtarët e të dyja ekipeve u përpoqën t’i ndryshonin gjërat duke u munduar të krijojnë raste shënimi.

Ciro Immobile pati një rast për mysafirët, ndërsa Thomas Strakosha bëri një pritje të mrekullueshme pas tentativës së Patrick Cutrones.

Një shans tjetër e pati Hakan Calhanoglu për Rossonerët, kurse Sergej Milinkovic-Savic rrezikoi nga ana tjetër.

 (Foto: Getty Images)

Sido që të jetë, deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit nuk pati gola dhe ndeshja u mbyll me rezultatin e fillimit (0-0).

Rezultati është më i favorshëm për Lazion, kur kihet parasysh se ndeshjen e kthimit e zhvillon para tifozëve në Stadio Olimpico, mirëpo mospranimi i golit në terren vendas është gjë pozitive edhe për Milanin.

Gjysmëfinalja tjetër e Coppa Italia zhvillohet ndërmjet Juventusit dhe Atalantas. Zonja e Vjetër e ka fituar me rezultat 1-0 ndeshjen e parë si mysafir. /Telegrafi/

Loading...

Mos i humb

Presidenti i UEFA-s tregon çka mund të ndodhë me këtë sezon të futbollit

Opoja.net

Dy skuadra të mëdha e dëshriojnë Xherdan Shaqirin

Opoja.net

Si mund të përfundoj La Liga? Këto janë tri opsionet

Opoja.net

Një milion euro nga Lionel Messi për të luftuar koronavirusin

Opoja.net

La Liga merr vendim të dhimbshëm

Opoja.net

Liverpooli i prinë garës për transferimin e Milot Rashicës nga Werder Bremeni

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net