Pacolli: Zvicra do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën

Kosova

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli, ka takuar ministrin e Punëve të Jashtme të Konfederatës Zvicerane, Ignazio Cassis.

Gjatë takimit është diskutuar për marrëdhëniet bilaterale në interes të të dyja vendeve.

“Sot, në kuadër të turneut tim, për të fuqizuar politikën e jashtme të Kosovës, kisha nderin të takohem me Ministrin e Punëve të Jashtme të Konfederatës Zvicerane, Ignazio Cassis.

Me ministrin  Cassis zhvilluam një bisedë të gjatë ku trajtuam tema aktuale që lidhen me marrëdhëniet tona bilaterale, në interes të vendeve tona dhe ne funksion të kultivimit të mëtejmë të bashkëpunimit me shtetin zviceran.

Zvicra, si gjithmonë do të vazhdojë të mbështetë Kosovën në të gjitha drejtimet, qofshin ato të karakterit ekonomik apo politik”, ka shkruar Pacolli në Facebook. /Telegrafi/

“S’keni parë gjë akoma”, çfarë po paralajmëron kryeministri

Kushtrim Guraj

Këto janë 20 shtetet të cilat Kosova i konsideron me rrezikshmëri të lartë

Kushtrim Guraj

Komisioni për Buxhet shqyrton Projektligjin për Rimëkëmbjen Ekonomike

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net