Opoja.net

Pamje: Zhegrova e zemëron edhe Muriqin që s’ia pasoi topin

Sport
Pamje: Zhegrova e zemëron edhe Muriqin që s’ia pasoi topin

Futbollistët e Kombëtares së Kosovës nuk kanë mundur ta fshehin pakënaqësinë dhe tërbimin me bashkëlojtarin e tyre shumë të kritikuar, Edon Zhegrovën, në ndeshjet e fundit dëshpëruese të verdhekaltërve dhe më i fundit që është ndier i tërbuar është sulmuesi Vedat Muriqi.

Kosova hoqi të zitë e ullirit për ta mposhtur Moldavinë 1:0 në ndeshjen e fundit në në grup në Ligën e Kombeve, duke e siguruar qëndrimin në Ligën C – nivelin e tretë të futbollit në këtë garë – me pikë të zorit.

SUPER OFERTË NGA HOTEL ARXHENA

Ndërrimi i viteve nën bardhësinë e bjeshkëve të Sharrit

SHIKO OFERTAT

 

Paraqitja dëshpëruese dhe tejet e dobët ndaj Moldavisë në Fadil Vokrri të mërkurën ishte pasqyrim i një viti tmerrësisht të dobët të kombëtares dardane, pavarësisht fitores e cila ia ndërpreu ecurinë prej 10 ndeshjeve pa fitore.

Ylli i Baselit, i cili shpesh është krahasuar me të madhin Lionel Messin, Zhegrova i ka zemëruar bashkëlojtarët e vet në secilën prej tri ndeshjeve të fundit të Kosovës këtë vit.

Pasi i la të mllefosur Florent Hadergjonajn dhe Bernard Berishën në humbjet kundër Shqipërisë në miqësore dhe kundër Sllovenisë në Ligën e Kombeve, ai të njëjtin mllef ia shkaktoi edhe sulmuesit kryesor të ekipit, Vedat Muriqit.

Muriqi po ia kërkonte topin Zhegrovës në një hapësirë ku ishte plotësisht i vetëm, por 21-vjeçari refuzoi t’ia pasonte pavarësisht se ishte në vështirësi të mëdha nga kundërshtari.

Ylli i Lazios Muriqi nuk mundi të durojë pa e shprehur mllefin duke reaguar me duar dhe mrrola.

Në të kaluarën Zhegrovës s’i kanë bërë përshtypje kritikat për mbajtjen e panevojshme të topit.

The post Pamje: Zhegrova e zemëron edhe Muriqin që s’ia pasoi topin appeared first on FaktePlus.

“Ronaldo është ndryshe nga të tjerët”

Kushtrim Guraj

“Me mungojnë shumë tifozët”

Kushtrim Guraj

Messi te PSG? Al Khelaifi jep përgjigjen shumëkuptimëshe

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net