Opoja.net
Meka Mish

Para derbit, Kaka befason me fjalët e tij

Sonte AC Milan do të përballet me Interin në San Siro në Derby della Madonnina dhe në këtë rast Gazzetta dello Sport intervistoi një nga protagonistët historikë të ndeshjeve të mëparshme Kaka përcjell ORAinfo.

“Juventusi është shumë larg, por Leo dhe Maldini po punojnë mirë. Ekipi po rritet me një shpenzim shumë relativ, buxhetet po përmirësohen. Është e rëndësishme të ktheheni në një mjedis të shëndetshëm ekonomikisht”, tha ai.

“Ai është shumë i rëndësishëm, Rino ka ADN-në e Rossonerëve dhe nëse kthehet në Ligën e Kampionëve, do të jetë e përsosur, Piatek, ai është i shkëlqyeshëm, një bombardues por krahasimi i tij [me Shevchenko] është i dëmshëm, ai është gjithmonë në të djathtë vend në kohën e duhur, me të vërtetë një blerje e madhe.

“Paqueta si unë? Unë përsëris, nuk më pëlqen krahasimet, nuk është e drejtë, si ai ashtu edhe Piatek janë shumë të mirë, të dy do të ndërtojnë historinë e tyre, nuk duhet të mendojnë për historitë e të tjerëve”, ka thënë Kaka./ORAinfo/

Gjiganti

Mos i humb

Blerim Xhemaili ndihmon Bolognan ta mposhtë Napolin në xhiron e fundit të Serie A

Opoja.net

Valencia fiton Kupën e Mbretit, mposht Barcelonën në finale

Opoja.net

Berisha do të largohet nga Atalanta, e ardhmja e tij mes Anglisë dhe Italisë

Opoja.net

Lionel Messi është fitues i ‘Këpucës së Artë’ për Evropë në sezonin 2018/19

Opoja.net

Mësohet shuma se sa do të fitojë klubi që triumfon në finale të Kupës së Kosovës

Opoja.net

Shiten të gjitha biletat, Angli-Kosovë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net