Opoja.net

Parakualifikimet e Botërorit 2023: Kosova, e gatshme për ndeshjen me Islandën

Sport
Parakualifikimet e Botërorit 2023: Kosova, e gatshme për ndeshjen me Islandën

“Dardanët” do ta nisin kampanjën parakualifikuese me ndeshjen kundër Islandës, e cila do të luhet më 20 shkurt në Prishtinë

Përfaqësuesja e Kosovës është e gatshme për duelin e parë të fazës parakualifikuese të Kampionatit Botëror 2023 në basketboll, shkruan Gazeta Express.

“Dardanët” do ta presin në ndeshjen e parë Islandën, në duelin e vlefshëm për Grupin B të rundit të parë, që do të zhvillohet më 20 shkurt në Pallatin e Rinisë dhe të Sporteve në Prishtinë, duke filluar nga ora 19:00.

Verdhekaltrit do t’i nisin përgatitjet gjatë javës së ardhshme, pas përfundimit të “Final 8” të Kupës së Kosovës në basketboll.

Dardan Berisha me shokë janë optimistë se do të dalin mirë nga kjo fazë parakualifikuese për Botëror. /Gazeta Express/

Loading...

Mos i humb

Wilder flet pas humbjes: Nuk ka arsyetime, sonte fitoi më i miri

Opoja.net

Nxënësi sërish më i mirë se mësuesi

Opoja.net

Kosova e detyruar ta ndryshojë listën e lojtarëve për ndeshjen ndaj Luksemburgut

Opoja.net

Air Albania nominohet për çmimin “stadiumi më i mirë i vitit 2019”

Opoja.net

Kosova merr fitore të madhe, e mposhti Islandën

Opoja.net

Lëndohet Edon Zhegrova, rrezikon edhe ndeshjen me Maqedoninë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net