Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Sport
Paraqitjet e mira sezonin e fundit, Milan me super shpërblim për Calhanoglun

Hakan Calhanoglu ka qenë një nga lojtarët më të mirë në Serie A këtë vit, duke jetuar më në fund për potencialin e tij të lartë.

Sidoqoftë, kontrata e tij me Milanin do të skadojë në 2021 dhe bisedimet për rinovimin janë duke u zhvilluar.

Sipas Tuttosport, Rossonerët kanë planifikuar një takim të ri me agjentin e lojtarit, Gordon Stipic. Do të zhvillohet pas afatit kalimtar, kur Paolo Maldini do të jetë në gjendje të përqendrohet të lojtari turk, përcjell ORAinfo.

Baza e kontratës së re është tashmë në fuqi, me Milanin që planifikon të ofrojë një rinovim tre-vjeçar (deri në 2024) me një pagë prej 3 milionë euro plus bonuse në vit.

Calhanoglu aktualisht fiton 2.5 milionë euro në vit dhe rritja ndoshta do ta kënaqë atë.

Andaj pritet që shumë shpejt, Calhanoglu të arrijë marrëveshje rreth kontratës se re me Milanin . /ORAinfo/

Stadiumi “Fadil Vokrri” pritet të bëhet me 21 mijë ulëse

Kushtrim Guraj

Zidane pas humbjes kundër Shakhtarit: Do ta gjej një zgjidhje

Kushtrim Guraj

FIFA publikon renditjen e re – Kosova dhe Shqipëria pësojnë rënie në ranglistë

Kushtrim Guraj
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net