Opoja.net

Parashikimi i motit për sot

Kosova
Parashikimi i motit për sot

Dita e fundit e muajit maj do të karakterizohet me mot pothuajse të ngjashëm me ditët paraprake.Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, kjo ndodh si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik, të cilat do të krijojnë kushte për formim të vranësirave të dendura dhe jo stabile.

“Gjatë ditës, pos intervaleve me diell, parashihen reshje shiu të shoqëruara dhe vende-vende parashihet të ketë edhe shkarkime rrufesh”, thuhet në parashikimin e motit nga IHMK-ja.

IHMK-ja tutje thekson se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.“Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9 m/s”, thekson IHMK-ja.

Loading...

Mos i humb

Tërheqja e 10 %, vjen një njoftim i rëndësishëm nga Trusti

Opoja.net

Viktima e tretë sot, vdes një 83 vjeçare nga Fushë Kosova

Opoja.net

Fakulteti i Mjekësisë ‘pushtohet’ nga koronavirusi, disa profesorë rezultojnë pozitivë

Opoja.net

Vdes një kosovar në plazhin e Durrësit

Opoja.net

UNDP sjell edhe 20 ventilatorë si ndihmë për Kosovën kundër pandemisë

Opoja.net

Rritja e numrit të vdekjeve nga koronavirusi, reagon presidenti Thaçi

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net