Parashikimi i motit për sot

Kosova
Parashikimi i motit për sot

Instituti hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot nëpër disa territore të caktuara të vendit do të ketë reshje bore të intensitetit mesatar.

Në njoftim thuhet se mëngjeset do të jenë me ngrica të cilat do ta vështirësojnë zhvillimin normal të komunikacionit

“Temperaturat minimale do të zbresin deri -7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të ngjiten deri në 7 gradë Celsius. Shtypja atmosferike do të rritet mbi vlerat e normales duke krijuar kushte edhe për mjegull. Mëngjeset do të jenë me ngrica të cilat do ta vështirësojnë zhvillimin normal të komunikacionit”, thuhet në njoftim.

Ndërkaq, gjatë ditëve tjera të kësaj javës nuk parashikohet të ketë reshje bore. /Opoja.net/

Vjosa flet për sulmet e fyerjet që i janë bërë: E di kush qëndron prapa tyre

Opoja.net

Ministri i Shëndetësisë thotë se maska duhet të bartet edhe në veturë nëse nuk jeni vetëm

Opoja.net

Ky është personi që u vra sonte nga policia në Prizren (Foto)

Opoja.net

Kurti i bindur se partia e tij dhe Vjosa Osmani do t’i marrin më shumë se 50 për qind të votave

Opoja.net

Policia e Kosovës në vetëmbrojte e vret një person në Prizren

Opoja.net

Vrasje në Tusuz të Prizrenit

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net