Opoja.net

Parashikimi për sot: Mot i vranët dhe me mundësi shiu

Kosova
Parashikimi për sot: Mot i vranët dhe me mundësi shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbahet kryesisht i vranët.

IHK njofton se vranësirat ditën e enjte parashihen që vende-vende të sjellin riga lokale shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-5 m/s.

28 Nëntori festohet me frikën e Covid-19 dhe atyre që nuk besojnë në virus

Opoja.net

Zbulohet shtatorja e komandantit Adem Jashari në “Abi Çarshia” të Prizrenit

Opoja.net

Osmani i ndan Rifat Jasharit Urdhrin e Lirisë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net