Parashikoi koronavirusin, flet aktori i këtij filmi

Shëndeti
Parashikoi koronavirusin, flet aktori i këtij filmi

Flet aktori i filmit që parashikoi koronavirusin, thotë se isha i përgatitur për pandeminë.

Me siguri e keni parë filmin Cotagion, skenat e të cilit po i përjetojmë sot në realitet prej Covid-19.

Një prej aktorëve të filmit të famshëm të Hollyëood, Jude Laë foli për për historinë e një virusi vdekjeprurës.

Aktori i njohur u pyet në lidhje me faktin se kaq shumë njerëz i janë drejtuar filmit “Contagion” mes një pandemie, dhe ai u shpreh kështu:

“Më duket pak e çuditshme që të gjithë u kthyen për të parë filmin, në mes të asaj që po ndodhte vërtet”, i tha drejtuesit të emisionit. “Ju mjafton të ndizni lajmet, nuk keni nevojë të shihni filmin.”

Aktori tha se ishte i përgatitur për këtë pandemi, që prej 10 vitesh, pra, që prej publikimit të filmit. “Nëse jam i sinqertë, një nga kujtimet ose përvojat më ndikuese në atë film ishin mjekët dhe virologët që po na këshillonin,” tha ai.

Ushqimet që e luftojnë aneminë

Opoja.net

Cilat janë dallimet ndërmjet gripit sezonal dhe virusit Covid, flet infektologu kosovar

Opoja.net

Këtë vit 250 raste të reja me kancer të gjirit, pandemia ndikoi edhe në aspektin psikologjik

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net