Opoja.net

Pas 35 vite punë në Zvicër, mërgimtari kthehet në vendlindje për të investuar (Video)

Kosova

Nga diaspora në Kosovë, familja Kryeziu në Roganë të Kamenicës ngriti fermën e gjedhave

Familja dhjetë antarshe e Abedin Kryeziu nga Kamenica ka rreth 35 vite që punon në Zvicër, mirëpo që një kohë ai më shumë po qëndron në Kosovë pasi që ka investuar në fermën e gjedhave në vendlindjen e tij, përcjell TV Prizreni.

Ai ka ndërtuar disa shtëpi dhe një fermë në Kamenicë dhe po i ecën shumë mirë ky biznes, duke i sjellur të ardhura të mira.

Më poshtë mund ta shikoni videon që flet më shumë për nvestimet në blegtori të kësaj familjeje nga Rogana e Kamenicës, e cila pas punës 35 vjeçare në Zvicër është kthyer në vendlindje. /RTV21

Loading...

Mos i humb

Haziri: Nga sot në Gjilan nuk do të lejohen grumbujt e njerëzve në rrugë e as shërbimet pa dorëza dhe maska

Opoja.net

Mustafa përkujton 21-vjetorin e Betejës së Koshares

Opoja.net

Pastrohen rrugët e Topanicës

Opoja.net

Komuna e Prishtinës sot përuron tunelin dezinfektues në QKMF

Opoja.net

Thaçi: Kushtetuta jonë është dokumenti i mbrojtjes së integritetit të qytetarëve

Opoja.net

Ramadani këshillë kosovarëve: Mos e luani rolin e epidemiologut, lërjani këtë punë atij që i ka 32 vjet shkollë

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net