Opoja.net

Pas Muriqit, Fenerbahce synon edhe Pajtim Kasamin

Sport

Vedat Muriqi ditë më parë është bërë anëtar më i ri i skuadrës turke të Fenerbahçes.

Kësaj të fundit mund t’i bashkohet edhe një shqiptar tjetër, i cili mbron ngjyrat e përfaqësueses së Zvicrës.

Bëhet fjalë për Pajtim Kasamin, i cili sipas ‘fanatik.com.tr’, ka zgjuar interesimin e klubit të dytë më të trofeshëm në shtetin e Turqisë.

Futbollisti 27-vjeçar aktualisht është lojtar i ekipit të Superligës së Zvicrës, Sion, ku kontrata me ta përfundon gjatë verës së vitit të ardhshëm.

Kujtojmë se mesfushori ka kohë që nuk po ftohet nga trajneri i përfaqësueses helvetike, Vladimir Petkovic, i cili po preferon lojtar të ri.

Ai gjatë karrierës ka luajtur për skuadra si Liverpooli, Bellinzona, Palermo, Fulham, Luzern, Olympiacos dhe Nottingham Forest. /Telegrafi/

Mos i humb

Pesë gjërat kryesore nga rikthimi i Ligës së Kampionëve

Opoja.net

“Unë i kam fituar pesë Liga të Kampionëve, ata asnjë” – Ronaldo është armiku më i madh i Atleticos

Opoja.net

Agjenti i Unitedit e ndoqi Vedat Muriqin ndaj Anglisë, raporte pozitive për të

Opoja.net

Çekët ndryshojnë mendje, ndeshjen ndaj Kosovës e zhvendosin nga Praga në Plzen

Opoja.net

Valon Berisha në formacionin e javës në Evropë

Opoja.net

“Gazzetta dello Sport” e përfshin Kosovën te “Hirushet”, që ëndërrojnë kualifikimin në Euro 2020

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net