Opoja.net

Pasaporta e Japonisë më e fuqishmja, e Kosovës më e “dobëta” në rajon

Kosova
Pasaporta e Japonisë më e fuqishmja, e Kosovës më e “dobëta” në rajon

Henley Passport Index ka radhitur pasaportat më të fuqishme të botës për vitin 2020, ndërsa radhitja u bë në bazë të numrit të vendeve që mund të vizitojnë poseduesit e këtyre pasaportave.

Vendin e parë e zë Japonia me plot 191 destinacione, e ndjekur nga Singapori me 190 destinacione.

Në vendin e tretë renditet Gjermania dhe Koreja e Jugut me nga 189 destinacione secila.

Italia renditet në vendin e 4 me 188 destinacione. SHBA dhe Britania e Madhe renditen në vendin e 8 me plot 184 destinacione.

Kosova mban vendin e 99 me 40 destinacione, ndërsa të gjitha vendet e rajonit janë më lart se vendi ynë.

Shqipëria mban vendin e 54 me 114 destinacione, Maqedonia e Veriut renditet në vendin e 47 me 123 destinacione, Bonje dhe Hercegovina renditet në vendin 52 me 117 destinacione, Mali i Zi në vendin e 46 me 124 vende dhe Serbia në vendin e 33 me 133 destinacione.

Në vendin e fundit renditet Afganistani me 26 destinacione.

Loading...

Mos i humb

Ish-deputeti Hatim Baxhaku kryen me sukses operacionin në zemër

Opoja.net

Kjo është kartëmonedha që falsifikohet më së shumti në tregun e Kosovës

Opoja.net

QUINT e sqaron pozicionin para takimit me VV e LDK: Nuk ndërmjetësojmë e as nuk favorizojmë asnjë parti e as lider

Opoja.net

Tetë të prekur nga meningjiti në Kosovë, infektologu tregon simptomat

Opoja.net

Koronavirusi, IKSHP rekomandon këto masa parandaluese të sigurisë në aeroportin “Adem Jashari”

Opoja.net

Fshati i bukur kosovar që po merr pamje sikurse fshatrat zvicerane

Opoja.net
Agjencia e Lajmeve
www.opoja.net